Renkatės keliavimą automobiliu? Atlikite namų darbus!

Planuojate atostogas ir ketinate keliauti automobiliu? Prieš kraunant lagaminus į bagažinę, „Route67” komanda pataria atlikti namų darbus. Tiek keliaujant nuosavu automobiliu, tiek išnuomotu – verta susipažinti su šalies, kurioje ketinate vairuoti, kelių eismo taisyklėmis ir vairavimo kultūra. Manote, jog užteks turėti gerą navigacinę sistemą, žinoti, kuria kelio puse šalyje vairuojama bei kokie greičio limitai joje taikomi? Turime Jus nustebinti – kai kuriose valstybėse vairuotojams, švelniai tariant, yra taikomi itin keisti įstatymai. „Route67“ komanda dalijasi labiausiai stebinančiais ir linki ne tik turiningų, bet ir sklandžių atostogų.

Vairuodami Kipre – neužkandžiaukite ir nesibarkite!

Taip taip, viena ranka krimsti šokoladinį batonėlį, o kita – sukti vairą, Kipre yra neteisėta. Į nuošalę nusukti teks ne tik norint užkąsti, bet ir gurkštelėti vandens! Na, o jei nepaisysite šio įstatymo ir pakliūsite į policijos akiratį – teks pakloti 85 eurų baudą.

Maža to, Kipre taip pat draudžiama emocionaliai reaguoti į kitus Jūsų kelyje pasimaišiusius ir kaip nors sutrukdžiusius vairuotojus – grūmojimas kumščiu ir mosikavimas rankomis yra baudžiamas.

Nuosavas alkotesteris Prancūzijoje

Draudimas vairuoti išgėrus, rodos, neturėtų nieko stebinti. Tačiau ar žinojote, jog Prancūzijoje kiekvienas vairuotojas automobilyje visuomet turi turėti alkoholio matuoklį? Sustabdžius policijai, jį reikia parodyti kartu su automobilio ir savo dokumentais, na, ir, žinoma, prieš sėdant prie vairo pasinaudoti juo, jei nesate tikri kaip Jus paveikė ta taurė vyno, išgerta vakarieniaujant.

Atsarginiai akiniai ir „kalendorinis“ parkavimas Ispanijoje

Jei negalite pasigirti puikiu regėjimu ir nešiojate akinius, Ispanijoje neužteks tiesiog vairuoti su jais. Šioje šalyje, kiekvienas vairuotojas, kuriam gydytojas yra paskyręs regėjimą koreguojančius akinius, automobilyje visuomet turi turėti atsarginę jų porą.

Be šių reikalavimų blogiau matantiems, Ispanijoje galioja ir unikali parkavimosi tvarka. Kai kuriose miestuose, automobilį parkuoti galima tik žvilgtelėjus į kalendorių. Neporinėmis mėnesio dienomis automobilį galima statyti tik toje gatvės pusėje, kurioje stovinčių pastatų numeriai yra nelyginiai, ir atvirkščiai – porinėmis mėnesio dienomis.

Japonijoje venkite balų ir girtų bendrakeleivių

Ar buvote kada netyčia vandeniu aptaškę pėsčiuosius? Nemalonu, bet kartais taip jau nutinka mūsų lietingoje šalyje. Tačiau jei taip nutiks vairuojat Japonijoje – vien tik atsiprašymo nepakaks. Pėsčiuosius vandeniu iš po savo automobilio ratų aptaškiusieji yra apdovanojami 65 dolerių bauda.

Bauda vairuotojui gresia ir tuomet, kai jo automobilio priekinėje sėdynėje važiuojantis bendrakeleivis yra girtas. Tokius linksmuolius Japonijoje sodinkite į mašinos galą.

Vairuodami Vokietijoje – pasirūpinkite degalais

Jei Vokietijoje ketinate išbandyti greitkelius, kuriuose netaikomas greičio limitas, žinomus kaip „autobanai“, iš anksto pasirūpinkite degalais. Šiuose greitkeliuose nusukti į nuošalę be svarbios priežasties yra draudžiama, o pasibaigęs kuras – laikomas būtent tokia, atsiradusia tik dėl prasto kelionės planavimo.

 

 

 

 

 

0 atsakymai

Atsakyti

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesikuklinkite, prisidėkite ir Jūs!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *