Atėjo žiema. 10 rimto vairuotojo darbų

Jei norite, kad žiemą vienintelis rūpestis, susijęs su automobiliu, tebūtų apsnigtų langų valymas – šaltajam sezonui savo automobilį paruoškite iš anksto. Kad būtų lengviau – „Route67“ komanda dalinasi svarbiausių darbų dešimtuko sąrašu:

  1. Visi vairuotojai žino, jog prieš šaltąjį laikotarpį būtina pasikeisti padangas į žiemines arba demisezonines. Tačiau kaip patikrinti, ar praėjusią žiemą naudotos padangos vis dar yra tinkamos? Pamatuokite protektorių gylį – mažiausias leidžiamas Lietuvoje yra 3 mm.
  2. Pasirūpinkite savo ir keleivių saugumu – iš anksto patikrinkite, ar dar ne laikas keisti stabdžių trinkeles, taip pat pravartu įvertinti ir stabdžių cilindrų būklę.
  3. Niekaip neužvedamų variklių aimanos ir kaimynų keiksmai – įprasti rytiniai žiemos garsai Jūsų kieme? Kad patiems netektų patirti šio vieno iš dažniausių automobilio gedimų šaltuoju laikotarpiu – reikėtųiš anksto patikrinti akumuliatorių. Kartais variklio užvedimo problemos priežastimi gali būti ir silpnai savo funkciją atliekantis generatorius – patikrinkite, ar jis gamina užtektinai akumuliatoriui įkrauti reikalingos elektros energijos.
  4. Besikeičiant temperatūrai skysčiai traukiasi ir plečiasi, todėl gali žiemą gali sukelti įvairių nesklandumų. Kad taip nenutiktų, naudokite žemoje temperatūroje neužšalantį aušinimo skystį bei patikrinkite jo cirkuliaciją. Langų skystį taip pat pakeiskite atspariu šalčiui. Žinoma, prieš žiemą reikėtų patikrinti, o jei reikia – pakeisti, ir automobilio tepalus.
  5. Prasidėjus tamsiajam metų sezonui – matomumas keliuose tampa ypač svarbus. Pasiruoškite! Patikrinkite visas automobilio šviesas: trumpąsias, ilgąsias, gabaritines, priešrūkines, stabdžių bei posūkių.
  6. Geram matomumui didelę įtaką daro ir priekinių žibintų stiklai – susibraižiusius pakeiskite naujais.
  7. Nepamirškite valytuvų. Prieš žiemą įsigykite naujus – gamykliniai valytuvai turėtų būti naudojami tik vieną sezoną. Taip pat reikėtų patikrinti ir langų valymo purkštukus – po vasaros jie gali būti užsikimšę.
  8. Viena nemaloniausių žiemą vairuotojus ištankančių problemų – ypač labai skubant – užšąlusios automobilio durų spynelės. Kad visuomet patektumėte į savo automobilį, įsigykite specialų spynelėms neleidžiantį užšalti tepalą. Sutepkite ne tik durų, bet ir bagažinės spyneles.
  9. Automobilį laikote kieme? Bent kas kelis metus padenkite kėbulą antikorozine danga ir taip apsisaugokite jį nuo rūdžių.
  10. Patikėkite savo automobilį profesionalams, kurie atliktų išsamią Jūsų transporto priemonės apžiūrą bei reikalingus darbus. Tuomet, vieninteliu Jūsų rūpesčiu taps sniego valymas. Apie tai, koks tai svarbus darbas ir kodėl, „Route67” komanda dalinsis patarimais jau netrukus – dar nesulaukus rimto sniego!

 

 

 

0 atsakymai

Atsakyti

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesikuklinkite, prisidėkite ir Jūs!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *