Sustabdytos Dakaro akimirkos – Benedikto Vanago knygoje

Jau 36 kartą surengtą Dakaro ralio trasą sėkmingai įveikė vienas garsiausių Lietuvos lenktynininkų Benediktas Vanagas, kuriam 2015-ųjų dykumų maratono išbandymas buvo trečiasis.

Tačiau besidžiaugdami šių metų rezultatais trumpam grįžkime į praėjusius metus. Dar likus kelioms savaitėms iki išvykimo į Pietų Ameriką, B.Vanagas nustebino savo komandą, partnerius ir gerbėjus pristatydamas pirmąją savo knygą. „OSCar evoliucija. Vieno Dakaro istorija“ – fotoalbumas-knyga, kurioje atskleidžiamos įspūdingiausios akimirkos iš 2014‐ųjų Dakaro ralio maratono. Pristatymo metu sportininkas teigė, jog norėjo kuo autentiškiau perteikti Dakaro iššūkio emocijas – būtent todėl albumo nuotraukas papildė nuoširdūs tekstai, o liečiamas knygos viršelio reljefas – kuria smėlio efektą.

Knygoje B. Vanagas atskleidė, jog noras užrašyti savo išgyvenimus ir patirtas emocijas kildavo tik tuomet, kai kamuodavo begalinis nuovargis ir išsekimas. Taigi tekstuose sugulė pačios tikriausios, smėlynų apsuptam lenktynininkui kirbėjusios mintys. Pamąstymai apie automobilius, komandą, rezultatus, o taip pat ir apie gyvenimo iššūkius bei tikslus, sutiktų asmenybių charakterius. Sportininkas taip pat teigė, jog knyga buvo kartu ir priemonė sustabdyti akimirkoms, įspūdžiams, kurie vėliau tiesiog išdyla atmintyje. Kad ir nuostabi gamta – lenktynininkas prisipažino, kad iš tikrųjų jos taip ir nematė, o jei kokiame posūkyje akies krašteliu išvysdavo kvapą gniaužiantį vaizdą, spėdavo tik pagalvoti, kad reikėtų čia kada atvažiuoti.

Albumas skirtas ne tik Dakaro ar B. Vanago gerbėjams, bet ir visiems, besidomintiems sportiniais automobiliais – kaip nurodo knygos pavadinimas – tai kartu ir „OSCar“ bolido, kuriuo B. Vanagas lenktyniavo pirmuosiuose dviejuose savo Dakaro raliuose, kitimo istorija ir simbolinis atsisveikinimas su juo. Lenktynininkas džiaugėsi, jog su šiuo automobiliu galėjo kaupti patirtį tokio lygio varžybose, tačiau, deja, jis buvo suprojektuotas taip, kad sportinėms inovacijoms nebeliko vietos. Todėl nuo šiol „OSCar“ rezultatų sieks Mongolijoje, o B. Vanagas šių metų Dakare jau lenktyniavo su pagal specialų užsakymą sukurtu „Toyota Hilux Overdrive“, kuris, pasak autoriaus, pagal parametrus yra tikras grynakraujis sportinis bolidas.

Fotografijose įamžinti ne tik įspūdingi „OSCar“ šuoliai ir manevrai, bet ir atskleidžiamos mechaninės virtuvės paslaptys. Vartant fotoalbumą galima stebėti kaip keitėsi šis automobilis, prie kurio, pasiruošimo laikotarpiu, mechanikai praleisdavo net 4000 valandų! Albume galima išvysti kaip automobilis buvo vis tobulinamas ir perkuriamas techniškai bei estetiškai – pavyzdžiui, kaip net trimis metrais buvo pagerintas matomumas adaptuojant variklio gaubtą arba kaip preciziškai buvo maišomi dažai kuriant išskirtinę juodą automobilio spalvą. Na, o dykumose rašytais, autentiškais tekstais B. Vanagas vaizdžiai apibūdino net kaip jautėsi sėdėdamas už jo vairo.

Bent jau pavartyti šią knygą-albumą turėtų kiekvienas automobilių, sporto ir Pietų Amerikos gerbėjas, o norintys pamaloninti akis įspūdingą gamtą ir tikras emocijas vaizduojančiais kadrais – taip pat nenusivils.

0 atsakymai

Atsakyti

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesikuklinkite, prisidėkite ir Jūs!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *