5 programėlės vairuotojams

Kiekvieną dieną technologijos vis labiau keičia mūsų gyvenimą. Taigi nenuostabu, jog lemia ir kitokį vairavimą. Siūlome palengvinti savo keliones naudojantis įvairiomis programėlėmis telefonams.

„Waze Social GPS Maps & Traffic“

Visuomeninės navigacijos platforma „Waze“ – kur kas smagesnė ir naudingesnė nei „Google“ žemėlapiai. Pirmiausia todėl, kad prie jos kūrimo prisideda kiekvienas naudotojas. Vienu paspaudimu galima pažymėti spūstis, eismo įvykius, policijos postus ir naujus greičio tikrinimo taškus. Taigi besinaudodami šia navigacija vairuotojai draugauja tarpusavyje, kelyje gali padėti kitam ir patys sulaukti pagalbos. Jos efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo besinaudojančiųjų skaičiaus, o Lietuvoje ši programėlė sparčiai populiarėja.

„eTrip“

Dar viena sociali mobilioji programėlė. Ji keleiviams padeda rasti pakeleivingus automobilius mieste, tarp miestų ar tiesiog arčiausiai esančius taksi, o vairuotojams – bendrakeleivius. Šios aplikacijos esmė – mažinti spūstis keliuose, pasidalinti kelionės išlaidas ar tiesiog pagelbėti vienas kitam: užsiregistravusieji paskelbia kuriuo maršrutu ketina važiuoti ir gali paimti keleivių. Užsiregistruoti galima „eTrip“ svetainėje arba „Facebook“ tinkle.

„Parking in Lithuania“

Ši programėlė padeda sumokėti už automobilio stovėjimą visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose tiesiog mobiliuoju telefonu ir pratęsti stovėjimo laiką nė negrįžus prie automobilio. Tiesa, tam, kad jos veiktų, iš savo mobiliojo ryšio operatorių turėtumėte gauti bei prie automobilio stiklo prisiklijuoti stovėjimo lipduką. Tuomet sąskaita už automobilio stovėjimą tiesiog bus pridėta prie jūsų mėnesio sąskaitos už telefono naudojimą.

„Eismo informacija“

Lietuvos automobilių kelių direkcija per šią programėlę realiu laiku pateikia vairuotojams informaciją apie eismo ir oro sąlygas valstybinės reikšmės keliuose. Joje taip pat sudaryta galimybė patiems pranešti apie kelyje pastebėtas avarijas, kliūtis ir kitus pavojus. Jei pasirinksite nuostatą „Nuolatos mane informuoti apie šalia esančias eismo ir oro sąlygas“, programėlė seks jūsų važiavimo kryptį ir praneš, jei artėja trikdis, o į programėlę suvedę iš anksto planuojamą maršrutą – galėsite pasirinkti geriausią kelią.

„Pričiupk!“

Programėlė, kurios naudotojai tiesiogiai prisideda prie saugumo keliuose. Erzina prabangūs automobiliai, stovintys neįgaliesiems skirtose vietose ar vairuotojai, įžūliai pažeidinėjantys kelių eismo taisykles? Turėdamas šią programėlę, galėsi nufotografuoti nenaudėlį ir nusiųsti pranešimą policijai.

0 atsakymai

Atsakyti

Norite prisijungti prie diskusijos?
Nesikuklinkite, prisidėkite ir Jūs!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *