10 filmų, kurių neturėtų pamiršti automobilių ir greičio mėgėjai
Planuojate ramų savaitgalį ar vakarą namuose? Jei jame atsirastų vietos geram filmui, „Route 67“ komanda su Jumis dalijasi savuoju filmų automobilių gerbėjams dešimtuku. Vietų neskyrėme ir prizų nedalijome – filmai surikiuoti pagal sukūrimo metus, nuo seniausio iki naujausio sąraše. Juk dėl skonio nesiginčijama!
- Visos „James Bond“ dalys (1962-2012)
Iki šiandien sukurta net 23 „Džeimso Bondo“ dalys – kiekvienoje jų vyrauja gražios moterys ir įspūdingi Džeimso automobiliai. Nuo 1962-ųjų pagrindiniai herojai vairavo nuo įvairiausių „BMW“ modelių iki prašmatniųjų „Lotus“ bei „Aston Martin“ automobilių. Na, ir, žinoma, visi jie pasižymėjo supergaliomis!
- „Herbie – the Love Bug“ ( 1968)
Filmai, kurių buvo sukurta 6, tikrai prisidėjo prie vadinamojo Vabalo kulto. Juose „VW Beetle“ – mielas ir smagus, lenktyninis ir… turintis sąmonę bei pats save valdantis automobilis. Iki šiol prajuokinanti klasika, patiksianti visai šeimai.
- „The Italian Job“ (1969)
Jei „Love Bug“ prisidėjo prie „VW Beetle“ populiarinimo, šis filmas tą padarė „Mini Cooper“ automobiliams. Garsiausia scena – trijų „Mini“ persekiojimas siauromis Turino gatvelėmis ir jų šaligatviais. 2003-aisiais buvo sukurta nauja šio filmo versija, kuri taip pat neapsiėjo be „MINI Cooper“ automobilių ir jų persekiojimo scenos, kuri iš jų geresnė – siūlome nuspręsti patiems.
- „Two Lane Blacktop“ (1971)
2012-aisiais šis filmas buvo įtrauktas į Nacionalinį JAV kino registrą kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai“ valstijoms reikšmingas kūrinys. Jame du vyrukai dalyvauja visoje JAV teritorijoje vykstančiose lenktynėse. Kai pasibaigia degalai, pinigų jiems tenka prasimanyti įveikiant nelegalias gatvių trasas. Daug greičio, automobilių ir lakoniški dialogai.
- „Cannonball Run“ (1981)
Filmo herojai suviliojami vertingu prizu, esančiu kitoje JAV pusėje, o logika paprasta – kas pirmesnis ten atsidurs, tas jį ir gaus. Herojai lenktyniauja įvairaus kalibro automobiliais, bandydami įvairiais būdais sutrukdyti vienas kitam, o lenktynių organizatoriai tenkinasi lažybomis, kuris visgi taps laimėtoju.
- „Ronin“ (1998)
Penki vyrai ir moteris. Visi jie – buvę šnipinėjimo, ginkluotės, elektronikos, žudymo specialistai. Paslaptingas nepažįstamasis pasamdė šią profesionalų komandą pagrobti kruopščiai saugomą lagaminą. Operacija vykdoma tokiais sunkiasvoriais kaip „BMW M5“ ir „Audi S8“ Paryžiaus ir Nicos gatvėse. Jei dar nesusidomėjote – peržiūrėkite aktorių sąrašą.
- „Gone in 60 seconds“ (2000)
Filme be didelių vargų vagių gauja nuvarinėja pačius prabangiausius, žadą atimančius automobilius. Šis filmas yra naujoji originaliosios, 1974 metais susuktos to pačio pavadinimo kino juostos, versija. Klasikinių automobilių mėgėjai turėtų pažiūrėti ir ją – 40 minučių trukusios lenktynės, kuriose buvo sudaužyti beveik 100 automobilių, turbūt nepaliko abejingo nei vieno to meto žiūrovo.
- „The Fast and The Furious“ (2001-2015)
Šio pavadinimo tiesiog negalima neįtraukti į sąrašą. Galbūt filmo siužetas nėra labai sudominantis, vis dėlto „Fast&Furious” sugeba pasaulį užkrėsti įvairiomis automadomis. Na, o faktas, jog gerbėjai laukia jau 7 šio filmo dalies, kalba pats už save.
- „Dust to Glory” (2005)
Dokumentinis filmas apie Meksikoje kasmet vykstančias „Baja 1000“, vienas sunkiausių ir sudėtingiausių bekelės tipo, lenktynes. Jų trasa yra penkis kartus trumpesnė nei garsiojo „Dakaro“ ralio, tačiau pastarasis yra suskirstytas į 900 kilometrų etapus, tarp kurių sustojama susitvarkyti automobilį ir pailsėti. O štai „Baja 1000“ dalyviai, besivaržantys su visureigiais, sunkvežimiais, krosiniais ir keturračiais motociklais, išsyk turi įveikti daugiau nei 1600 kilometrų trasą be sustojimo. Turite pamatyti, kad patikėtumėte.
- „Drive“ (2011)
„Mustang“ vairuotojas neturi vardo ir asmeninio gyvenimo. Jis nekalba, nerodo emocijų ir gyvena paprastame daugiabutyje. Jo profesija – pabėgimų iš apiplėšimo vietų vairuotojas. Naktinis Los Andželas, nuostabūs garso takeliai ir greitis. Filmas 2011-ųjų Kanų filmų festivalyje apdovanotas geriausio režisieriaus kategorijoje ir nominuotas „Auksinės palmės šakelei“.
Atsakyti
Norite prisijungti prie diskusijos?Nesikuklinkite, prisidėkite ir Jūs!